Blog
.

Nemít pojištěnou domácnost, se dnes může opravdu pokládat za čistý hazard. Vybavení domácností už není mnohdy vůbec levnou záležitostí. Jelikož i v České republice chtějí žít lidé, kteří mají své domovy řádně naklizené, nově vybavené a útulné. Pokud však nemáte pojištěnou domácnost, toto vše se může během několika vteřin změnit. Díky nehodě, která se může seběhnout raz dva, se můžete rázem stát bezdomovci nebo mít svou domácnost z části či úplně zdemolovanou a to nejen svojí vinou!
pokoj se zrcadlem

Co vše zahrnuje pojištění domácnosti?

Na začátek je nutno říci, že pojištění domácnosti se může u různých pojišťoven zcela měnit, cena může být jiná a i rozsah pojištění se může lišit. Pojďme se podívat na nejčastější rozsah pojištění.
ničící oheň
· Požáry, výbuchy (v domě, bytě, garáži), živelné pohromy (prudké přívalové srážky, krupobití, bouře, úder blesku, vichřice, zemětřesení, povodeň či velká voda), pád letadla, pád předmětů, pád letounu, vozidlo, které může nabourat do Vašeho domu, garáže, bytu, sesuv půdy či rázem způsobená vlna, velká tíha sněhu na střeše.
· Voda tekoucí do domácnosti z vodovodního zařízení, kanalizace, prasklé akvárium s velkým objemem vody, či závady na potrubí způsobené velkým mrazem.
· Vloupání, krádeže, vandalismus páchaný na Vašem zařízení, krádež dětského kočárku či invalidního vozíku.
· Porucha na chladícím zařízení a následné poškození vyteklou vodou.
· Přepětí a podpětí a následné zkraty.
Jistě je vhodné se, ale informovat o rozsahu pojištění u Vámi zvolené pojišťovny.
kuchyňský kout

.

Co vše se dá pojistit?

· Zařízení Vaší domácnosti (domácí spotřebiče, podlahové krytiny (např.: koberce), světla, nábytek, dále kuchyňské přístroje, drahé přístroje v domácnosti).
· Audio příslušenství, počítače a věci s nimi spojené, sportovní vybavení, sbírky, Vaše cennosti a v neposlední řadě starožitnosti a knihy.
· Vestavěný nábytek, kuchyňské linky, dokonce i plovoucí podlaha (jelikož i ta může být rychle poničena), obklady a stropnice, tapety, výmalby, aj.
Takže pokud stále váháte nebo jste nerozhodní v situaci, zda si sjednat pojištění Vaší domácnosti, vzpomeňte si, kolik úsilí Vás stálo vybudovat Váš DOMOV a jak málo stačí k tomu, abyste mohli zase začít od píky. Nespoléhejte na svědomitost ostatních sousedů! V tomto případě se to bohužel nemusí vždy vyplatit.

.