Blog
.


Máte rádi tichou domácnost? Pokud se položí otázka tímto způsobem, asi každý odpoví, že nikoliv. Ale na otázku, jestli byste chtěli mít dům bez zbytečného hluku, by byla odpověď určitě jiná. Představte si situaci, kdy v jedné místnosti řádí malé děti, ve vedlejší trénuje syn na bicí a vy si za další stěnou užíváte relaxaci s knihou v ruce. A stačí k tomu tak málo – kvalitní akustická bariéra.
Základní výběr stavebního materiálu je
§  tradiční cihla
§  pórobeton
§  sádrokarton.
zedník u zdi
Cihlase vyznačuje velkou pevností, prodyšností, akumulací tepla. Jestliže sáhnete po akustické cihle, budete mít zaručenu neprůzvučnost. V případě broušené cihly ocení stavitel přesnost zdění. Jste-li neskromní ve svých požadavcích, můžete zvolit akustickou broušenou cihlu, která zaručí zvukovou i tepelnou izolaci s úsporou místa. Pórobeton je výhodný v tom, že je odolný proti požáru a má nízkou hmotnost. Tento materiál také zaručuje přesnost zdění a snadné zpracování.
Sádrokartonmá rovněž nízkou hmotnost, a navíc minimální tloušťku příčky. Také umožní rychlou a levnou výstavbu bez mokrých procesů. Pomocí sádrokartonu vzniknou hladké a rovné plochy. Práce s tímto materiálem je natolik jednoduchá a nenáročná, že ji zvládne i šikovný kutil za celkem krátkou dobu.
křeslo s polštářkem

.

Konečně je v domě ticho

Jednou z novinek ve světě stavebnictví je vysokopevnostní sádrokarton. Jedná se o desku s extrémní pevností, která se hodí ke stavbě interiérové konstrukce. Její další výhodou je vysoká mechanická odolnost.
–         Bez obav do ní může řemeslník ukotvit předměty pomocí vrutů.
–         Nejsou potřeba klasické hmoždinky a ani není nutné předvrtání.
–         Odborníci ale doporučují použití speciálních vrutů, které jsou pro tyto desky určeny.
A jak je to s tím hlukem?Norma pro bytové příčky požaduje neprůzvučnost 42 dB. U tohoto materiálu dosáhnete při jednoduchém opláštění hodnotu až 53 dB.

.