Blog
.


.

Je přirozené, že po náročném roce, kdy pracujete od tmy do tmy, si toužíte také vyhodit z kopýtka. Ovšem ne každý, kdo má na krku závazky jako třeba hypotéku, si může dovolit ultra all inclusive luxusní dovolenou někde v tropech. Existuje díkybohu fígl, díky kterému můžete chytat sluníčko na pláži a zároveň mít konto v suchu. Dovolená na last minute může být jak luxusní, tak obyčejná – to se leckdy můžete dozvědět až na letišti. Ovšem bývá podstatně levnější, než termín zaplacený už od března.
palmy u moře
·         Vyberte přibližnou destinaci
Je rozdíl, pokud budete balit na týden k moři, anebo nalezení po horách. V takových případech se liší nejen oblečení, ale i praktické věci, které musíte vzít s sebou, jako deštníky, pláštěnky, opalovací krémy, nebo spacáky. Nemusíte mít rozmyšlenou konkrétní zemi ani destinaci, ale jaký typ dovolené očekáváte, to je dobré si předem rozmyslet. Pokud zvolíte typickou plážovou povalovací dovolenou, budete mít eso v rukávě ještě ohledně jedné věci – můžete cestovat jenom s příručním zavazadlem. Dvoje plavky, dvoje kraťasy se do něj tak akorát krásně vejdou a vy si ušetříte spoustu zbytečného tahání věcí, navíc nízkonákladové letenky jenom s příručákem jsou ty nejlevnější vůbec.
dopravní letadlo
·         Rozhodněte doma, v cestovce, nebo na letišti
Buď si dovolenou vyberete doma u počítače, nebo se můžete zajít poptat do cestovní kanceláře – udělají vám celou nabídku podle vaší představy. Pro ty nejodvážnější vyznavače adrenalinu je zde ještě varianta cesty rovnou na letiště, kde cestovky velmi často nabízí za minimální cenu na poslední chvíli zrušené rezervace dovolených.
starý kufr
Letenka bývá v ceně stejně jako doprava z letiště – jediné co musíte udělat, je oběhat si informační stánky, rozhodnout se včas a chytit letadlo. Jediná nevýhoda této metody, která je super šetřivá, je v nespolehlivosti – pokud nevychytáte správný den, může se vám stát, že bude na výběr z minima destinací a ty se vám zrovna třeba nemusí líbit. Ovšem pokud jste flexibilní, co se týče například práce, a nevadí vám se druhý den vrátit na další pokus, pak vám nic nebrání zkoušet opakovaně!

.