Blog
.


Vánoce se kvapem blíží a s nimi přichází velký generální úklid. Koupelna a záchod jsou místnosti, u kterých je potřeba dbát na hygienickou čistotu. Měla by být voňavá, protože zapáchající koupelna odradí každou vaši návštěvu, která k vám o Vánocích uvítá. Zaměřte se tedy také na koupelnu a dodejte ji dokonalou čistotu a lesk. Předtím, než začnete uklízet, si připravte veškeré potřebné pomůcky – čisticí prostředky, vlhčené papírové ubrousky, hadřík, kartáček na zuby, mop. Pak můžete začít. 

rozprašovač

1) Uklízejte od vrchu. Stejně jako při každém úklidu, i zde se začíná uklízet od vrchu. V první řadě je tedy potřeba omést případné pavučiny, následně utřít prach ze skříněk, zvlášť pokud máte skříňky přeplněné voňavkami a podobnými věcmi. Pro utírání prachu jsou právě velice vhodné vlhčené ubrousky, pomocí kterých prach nejen setřete, ale nikde vám nevíří a budou skříňky krásně vonět. Rovněž je důležité umýt všechny serepetičky, které máte vystavené.

2) Během utírání prachu je vhodné nastříkat prostředek do všech odpadů a nechat zatím působit. Do toalety nalijte také čisticí prostředek, který zatím necháte působit.

.

3) Následně se zaměřte na umývání umyvadla, vany či sprchového koutu. Všechny tyto plochy je vhodné umýt houbičkou nebo hadříkem a vhodným čisticím prostředkem. Dejte si opravdu záležet a umyjte všechny záhyby. Právě zde se udržuje velká spousta bakterií. Pro špatně dostupná místa je vhodné použít starý zubní kartáček, s jehož pomocí vše dočistíte. Následně je vhodné všechny plochy utřít do sucha. Snažte se co nejvíc zamezovat udržování vody na těchto plochách, protože může dojít k tvorbě vodního kamene.

4) Umyjte kachličky.Na kachličky šplíchá voda ze sprchování i s umývání v umyvadle. Okolo ručníků či vypínačů jsou kachličky většinou upatlané. Proto je vhodné hadříkem a vhodným čisticím prostředkem jednou za čas tyto plochy umýt a vyleštit.

koupelna

5) Čistá toaleta je základ.Není nic horšího, než když k vám přijde návštěva a vy nemáte čistou toaletu. Dejte si na ni opravdu záležet. Umyjte prkýnko, opět si na špatně dostupných místech můžete pomoct kartáčkem na zuby, vydrhněte záchodovou místu s pomocí štětky a saponátu, který jste tam nalili již dříve. Jednou za čas je vhodné záchodovou mísu omýt také zvenku.

6) Podlaha až nakonec.Jakmile budete mít všechno umyté, vyčištěné a naleštěné, teprve potom se můžete vrhnout na mytí podlahy. V koupelně je spousta zákoutí, někdy jsou prostory obzvlášť malé, proto může být lepší, když vytřete podlahu na kolenou s pomocí hadry.

.